nedeľa 15. januára 2017

100% HUMAN HAIR EXTENSIONS | MY EXPERIENCE + HOW TO TAKE CARE OF THEM

Minulý rok som sa zo zvedavosti odhodlala vyskúšať príčesky z japonského kanekalonu. Do ozaj kvalitných príčeskov som ešte nechcela investovať, pretože som po rokoch s krátkymi vlasmi nevedela či sa mi dlhé vlasy vôbec hodia. No po tom čo som si spomínané kanekalonové príčesky vyskúšala, do dlhých vlasov som sa zamilovala a rozhodla som sa ešte pred tým než nechám svoje dorásť prispejem ich dĺžke príčeskami z ľudských vlasov. Ja osobne som sa rozhodla pre 43cm príčesky zo stránky clip-vlasy.sk, a keďže takéto príčesky nie sú zrovna najlacnejšia záležitosť dnes sa s vami podelím o moju skúsenosť so spomínaným e-shopom ale aj s kvalitou príčeskov a tým, akú starostlivosť si vyžadujú.


V prvom rade je nesmierne dôležité nájsť naozaj seriózneho predajcu, ktorý ponúka ozaj kvalitný tovar za primerané peniaze. Pri tomto bode by som rada spomenula jednu vec, ktorá sa mi pred niekoľkými rokmi keď som si vypýtala k narodeninám príčesky, stala – príčesky ktoré som si vybrala stáli 180€, boli kupované v profesionálnom kaderníctve a údajne „pravé“ ľudské vlasy sa pri žehlení rozpustili, a okrem peňazí som mohla vyhodiť aj žehličku na vlasy.  Cez internet je to objednávanie ešte komplikovanejšie, tu ozaj neviete čo vám príde domov no aspoň sa neošidíte až o 180€, ceny sa zvyčajne pohybujú okolo 65€ vyššie, výnimočne nižšie. Pokiaľ je možné, jednoznačne odporúčam prečítať si na internete recenzie a skúsenosti ľudí ohľadom jednotlivých predajcov.

Keď už som si svoj e-shop vybrala, bolo na čase vybrať aj správnu farbu príčeskov. Keďže moje vlasy sú už niekoľko mesiacov čierne, vybrala som si uhľovú čiernu, o ktorej som vedela že s mojimi vlasmi bude ladiť perfektne. Pokiaľ máte nejakú špeciálnu farbu, alebo jednoducho farbu ktorú daný e-shop neponúka, mám pre vás jeden tip – pokiaľ objednávate príčesky z ľudských vlasov, objednajte si najsvetlejšiu možnú farbu /bielu, platinovú,../ a následne si príčesky môžete doma nafarbiť podľa seba. Samozrejme, neodporúčam zosvetľovať tmavé príčesky na blond a podobne, pri zosvetľovaní sa veľmi poškodia. V prípade že si neviete rady  výberom farby/dĺžky či nasádzania clip-in vlasov, kompetentní v e-shope vám veľmi radi poradia, a môžem povedať že sú veľmi ochotní a skvelo sa s nimi komunikuje.


Príčesky mi dorazili do troch dní od odoslania, a po ich príchode som ostala celkom prekvapená. Prvým dôvodom bol veľmi milý darček. Druhým to, že boli zabalené v bublinkovej obálke a na prvý pohľad pôsobili veľmi riedko voči mojim hustým vlasom. Po vybalení tento pocit pokračoval, no akonáhle som si ich nasadila a prečesala /čím sa „zžili“ s mojimi/ sa tento pocit vytratil, pretože aj keď na prvý pohľad husto nepôsobili, vo vlasoch veruže husto pôsobia. Čo sa týka kvality, je to neskutočný rozdiel naproti tým kanekanolovým – vlásky majú krásnu jemnú textúru a sú nesmierne kvalitne spracované a hlavne zdravé. No najlepšie na tom všetkom je pravdepodobne to, že keď som si ich v pondelok ráno nasadila, všetci sa čudovali ako rýchlo mi rastú vlasy a nikto nedokázal identifikovať, že to sú iba príčesky

Čo sa týka starostlivosti o ne, môžu sa primerane žehliť, kulmovať, strihať, natáčať,.. čo len chcete. Okrem spomínaného odfarbovania. Samozrejme to s tepelnou úpravou tiež netreba preháňať, nech vám zdravé môžu slúžiť čo najdlhšie. Vždy keď si ich z vlasov odstraňujem, snažím sa robiť to čo najjemnejšie, a po odstránení ich prečešem Tangle Teezerom, poprípade drevenou kefou. Česanie začínam odspodu, nikdy nie zhora dole, pretože takto môžete /ak sú príčesky zauzlené/ vytrhnúť niekoľko prameňov. Inak je starostlivosť rovnaká ako pri vašich vlasoch – umývajú sa raz za mesiac-dva ošetrujúcim šampónom a následne ošetria maskou či kondicionérom. Ohľadom nejakej extra špeciálnej úpravy, ja osobne na ne používam ešte prírodný sprej na tepelnú ochranu a rozčesávanie, keďže chcem aby mi vydržali čo najdlhšie.


Dúfam, že pokiaľ sa rozhodujete nad kúpou clip-in príčeskov z ľudských vlasov tak vám môj článok pomohol. V prípade že máte nejaké otázky, rada vám na ne v komentároch odpoviem Vyskúšali ste už niekedy clip-in príčesky? 

28 komentárov

 1. Vyzerajú naozaj dobre :) Príčesky som ešte neskúšala, no uvažovala som skôr nad nejakými lacnejšími variantami v zaujímavej farbe :) Inak veľmi pekný článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som rada že som sa na ne dala, na tejto stránke ich majú aj pomerne lacné čiže som veľmi spokojná :) Potom je ešte super spomínaný japonský kanekalon, do syntetiky určite nechoď, vyzerá to umelo a je to strata peňazí :/
   Ďakujem za pochvalu, vážim si to ♥

   Odstrániť
 2. Ja nad clip vlasmi rozmýšlam stále len často si farbím vlasy takže ked ma to prejde tak asi až vtedy si ich objednám ale dakujem za tip na stránku lebo tie vlasy vyzerajú fajn :)

  www.veraparadis.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To isté aj u mňa, tiež večne mením farbu :D Ale tentokrát sa celkom dlho držím pri čiernej, tak uvidíme.. :D

   Odstrániť
 3. Super, že ti vyhovujú :) ja si nedokážem vypestovať poriadne vlasy, ale stále nestrácam nádej, no kúpu príčeskov v budúcnosti nevylučujem :)

  CALLAESTHETICS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A ja z nich mám veľkú radosť :) Mne to s rastom vlasov tiež nejde, momentálne ich však mám najdlhšie za posledných 10 rokov akurát s tým, že sú veľmi suché a riedke.. snáď sa spamätajú, strihať sa nechcem :D

   Odstrániť
 4. Černé vlasy sluší málo komu, ale když padnou, tak jsou úžasné !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nechcem znieť ako chvastúň, ale mne doteraz pristala každá jedna farba :D Či už blond, ružová, modrá, čierna, biela, sivá,.. všetky :D Ale súhlasím, čierna je čarovná :)

   Odstrániť
 5. dávnejšie som rozmýšľala nad príčeskami avšak potom som si to nejak rozmyslela, bola som moc malá na to a teraz, čuduj sa svete, mám tak dlhé vlasy ako som si nikdy nemyslela, že raz budem mať :D a je super, že ti sadli, že si nevyhodila peniaze len tak do luftu :)

  Terka Polak

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne zase tie vlasy rastú neskutočne pomaly a potom sa totálne vysušia a neviem čo, aj keď sa o ne snažím čo najlepšie starať a beriem vitamíny ale niekto proste dlhé vlasy mať nikdy nebude :D Dlho som tomu neverila, no niečo na tom bude pravdy. Čiže som veľmi rada že existuje niečo ako príčesky :)

   Odstrániť
 6. Zatiaľ som nepremýšľala o clip in vlasoch,ale aspoň viem do budúcna.Dobrá recenzia! A i tie vlásky vyzerajú dobre :) .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti! :) A najviac ma teší aj to, že som ich mala za asi najnižšiu cenu tuná na trhu :D

   Odstrániť
 7. nikdy som tieto vlasy nemala ale tak vyzerá to zaujímavo :)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Mám doma clip-in ofinu, ale tá už má asi 6 rokov a už doslúžila. Ale bola perfektná a keď som ju mala prvýkrát nikto nezistil že je to príčesok. :-D

  AN Beauty Blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na clip-in ofinách som fičala aj ja, keď som nesmierne chcela farebné vlasy keď som mala 10-11 :D Super vec! :D

   Odstrániť
 9. ja by som príčesok nechcela, mne je ťažko trafiť odtieň, ale musí to byť super že raz dlhé vlasy raz krátke, proste taká fajn zmena. tento toj vyzerá kvalitne, škoda len že niektoré dievčatá to trošku preháňajú a potom je moc vidieť že je to umelé

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tým odtieňom to poznám, u mňa to je narovnako, + stále mením farbu vlasov. Preto tá rada že kúpiť najsvetlejší a potom nafarbiť podľa seba.. :D A s tým súhlasím, "najradšej" mám keď vidím dievča s tými hnusnými syntetickými príčeskami, ktoré sa lesknú :/

   Odstrániť
 10. nedávno mi prišla ponuka spolupráce na jednu stránku s clipmi, ale dala som prednosť vyskúšať žehliacu kefu, pretože som sa toho nejak obávala,keďže mám teraz krátke vlasy, aby to nebol až taký skok :) je super, že tebe to ani nezistili ..výhoda je, že máš čierne vlasy a vieš si ideálne vybrať aj farbu clipov :)
  Pozývam ťa na moju Giveaway na blogu :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Žehliaca kefa musí byť fakt zaujímavá :D Pár krát som sa na ne pozerala ale v mojej hlave boli tisíce otázok, čiže sa teším na tvoju recenziu :)
   Vďaka za pozvanie :)

   Odstrániť
 11. Tak to by som sa neodvážila dať si. Prišlo by mi to nechutné, no do mojich vlasov by som si nedala ani umelé clip in. No ak to ženám neprekáža, myslím si, že to dokáže vyčarovať naozaj úžasný look

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nuž, niečo na tej nechutnosti bude, predsa len keďže to sú ľudské tak... prakticky rástli na hlave niekoho iného a tak :D A z toho ma až mrazí :D Ale ak by si si nedala ani umelé tak sa ti asi celkovo nepáčia clip-iny. Ja som sa pre ne rozhodla kvôli spoločenským akciám a tomu, že sa s dlhýmmi vlasmi dá oveľa lepšie vyhrať :)

   Odstrániť
 12. Moje kamarádka si teď pořizovala myslím stejné.
  Já nikdy tu potřebu neměla. Apoň v tomhle jsem vychcanej šťastlivec, protože mi vlasy rostou docela rychle, takže spíš využívám ty měsíce slávy, kdy jsou krátký.

  Prolhaná Mrcha

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Nezkoušela jsem, ale obdivuji tě, já bych do toho asi nešla, jsem na to moc líná :-) já vlasy jen umyji, učešu, nechám uschnout a jdu :-D
  All my cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som na to tiež lenivá, nenosím ich každý deň :D inak aplikácia trvá maximálne 10 minút, čiže pohoda. Zvyčajne vlasy tiež len umyjem, ošetrím kondicionérom, maskou a vysuším :D

   Odstrániť
 14. Odpovede
  1. To ti verím ♥ Aj moje by boli dlhšie, keby mi moja kaderníčka nenahodila strih "na onkologického pacienta" :D

   Odstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.

Latest Instagrams

© Monica Noir.