6 BOOKS YOU SHOULD ADD TO YOUR READING LIST

Už od detstva som milovala čítanie. Vždy keď som mala v rukách knihu, ako keby zmizlo všetko navôkol, vrátane problémov. Pri čítaní som prežila stovky životov, bola rôznymi osobnosťami a spoznala snáď všetky existujúce city a pocity. Preto čítanie tvorí skutočne veľkú a podstatnú časť môjho života. Počas maturitného ročníka som si občas myslela, že seriózne zošaliem pretože jediné čo som totiž mohla robiť bolo učiť sa alebo pracovať na praktických zadaniach. A k tomu som mala minimum voľného času, čiže som si nemohla dovoliť prečítať ani len časopis nie to ešte nejakú knihu. Ale aj napriek tomu som ich s radosťou nakupovala /hlavne na základe recenzií a odporúčaní od známych/ a preto vám dnes chcem ukázať 6 kníh, ktoré by ste si toto leto určite mali spolu so mnou prečítať.


SOM IDEALISTA
Niečo na začiatočné rozčítanie sa. Keď som zistila že facebooková stránka ktorá nesie názov "Som Idealista" bude vydávať svoju citátovú knihu, potešila som sa. Citáty síce nie sú ich vlastné, zozbierali ich od rôznych autorov, no keďže som citátový človek tak takáto knižôčka u mňa jednoducho chýbať nemohla. Nie je výlučne motivačná, nájdete v nej hlavne citáty o každodennom živote. Taktiež ju s čistým svedomím môžem odporučiť ako milý darček pre niekoho, na kom vám záleží.


MILK AND HONEY
Ďalšia na prvý pohľad jednoduchšia kniha, od autorky Rupi Kaur. Obsahuje krátke myšlienky a básne , taktiež aj jej ilustrácie. Toto dielo som prvý krát objavila na Tumblri a niektoré jej myšlienky ako by mi vychádzali z duše, takže som ju proste musela mať. Dočítate sa v nej o bolesti, láske ale taktiež aj vyzdraveniu. Je napísaná v anglickom jazyku.


DANŠARI
Vzhľadom na to že som dosť chaotický a neporiadny človek, rozhodla som sa že si zakúpim knihu od autorky Hideko Yamashita ktorá sa zaoberá na to, aby sme sa jednoducho zbavili kopy nadbytočných vecí a zbytočne svoj život nezahlcovali nezmyslami. Po poriadnom upratovaní sa údajne budete mať lepšie, tak som na jej rady a tipy skutočne zvedavá.


365 MEDITÁCIÍ NA KAŽDÝ DEŇ V ROKU
Kniha od autora menom Osho predstavuje kopu jeho inšpiratívnych myšlienok a krátkych, ale výstižných textov. Má viesť k hľadaniu nových ciest a k svojej podstate. Na každej strane máte zobrazený jeden deň, a zároveň jednu meditáciu. Napríklad - vďačnosť, smiech, neodsudzovanie,..


BUĎ ŤAŽKÝ FRAJER
Moja oficiálne prvá motivačná kniha, ktorú som si zakúpila ešte na Vianoce, a musím povedať že sa na ňu nesmierne teším. Napísala ju Jen Sincero a zameriava sa na to, aby ste si zabezpečili lepší život a zmenili vaše myslenie. Zatiaľ som z nej prečítala kúsok, a musím povedať že Jen píše skutočne zábavným a zaujímavým štýlom.


OBJEDNÁVAME SI Z VESMÍRU
Keď som objavila túto knihu, okamžite mi padla do oka. Kto ma pozná, vie, že neverím v žiadneho boha a niečo čo je pre iných Boh, je pre mňa vesmír. Hlavne je reálny a fascinuje ma už od malička. Dokonca verím aj v to, že ak si od vesmíru niečo želáte, splní sa vám to a mám s tým aj reálne skúsenosti. Práve na podrobnosti tohto je zameraná táto kniha. V jej závere nájdete zbierku citátov, ktoré vás majú povzbudiť.

Čítali ste už niektorú z týchto kníh, prípadne - chystáte sa?

28 komentárov:

 1. Hmm neznám ani jednu knížku, a to ani podle názvu či autora. Já také ráda už od mala čtu, ale nejraději sahám po severských detektivkách :-)
  All my cosmeticsk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Detektívku som popravde ešte nečítala, taktiež nepoznám ani jednoho autora :D Musím vyskúšať :)

   Odstrániť
 2. Ani jednu knížku neznám, ale už jsem od tebe viděla snad na instagramu tu knížku Som idealista. A ta mě zaujala hned na první pohled. :)
  jsem Katrin

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je krásna, ale všetky ich citáty z knihy môžeš nájsť aj na ich FB :)

   Odstrániť
 3. I personally recommend reading the book called Support from Michal Truban, truly an inspiring read

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thanks for your recommendation. Guess I'm gonna read it someday :)

   Odstrániť
 4. Som Idealista - krásna knižka :)
  som rada, že som zistila, že aj ty sa zaujímaš o takéto veci, a že dokonca máš s tým tiež skúsenosti vo svojom živote :) ja tiež, a preto sa teším, keď niekoho takého poznám, vtedy by som sa vedela rozprávať hodiny na túto tému :) tak nabudúce sa môžeme podeliť o názory :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já bych se hlavně konečně měla pustit do povinný četby :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Som zvedavá. A to upratovanie :D ja som veľký bordelar a škrečok... Potom by sa zišiel názor či kniha zabrala :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. skvelý článok :) jednotlivé knižky ma zaujali a okrem prvej ich vôbec nepoznám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Na Milk and Honey se už nějakou dobu chystám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Miluji čtení, ale bohužel už teď na to nemám tolik času jako dříve a když už něco čtu, tak se učím nebo články na blozích. O knize Danšari jsem už slyšela a zatím samá pozitiva. Docela mě láká, takže se po ní podívám :)

  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa snažím nájsť si ho po náročnom 4. ročníku :D A úprimne som na ňu tiež zvedavá, dúfam že mi pomôže s mojím "škrečkovaním" :D

   Odstrániť
 10. Hrozná ostuda, ale ani jednu neznám. Musím to dohnat :)
  Ejnets in Lisboa

  OdpovedaťOdstrániť
 11. čítala som len MILK AND HONEY a tá sa mi veľmi páčila, je plná inšpirácie ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Milk and honey si plánujem kúpiť po júlovej výplate :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ťažko sa zháňa, držím palce nech ju splašíš :D

   Odstrániť
 13. Nedokázala bych lépe vystihnout můj vztah ke knihám, než ty v úvodních řádcích. Opravdu krásné.
  Na Milk and honey mám zálusk, tak třeba si ji jednoho dne koupím a přečtu.:)
  Blog na zabití

  OdpovedaťOdstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.