MY TOP 3 PICKS FROM THE MARY KAY'S CLEARPROOF COLLECTION

I've been thinking about writing my blog in english language for a very long time, even when I really like my mother tongue /slovak/. A few weeks later I had a graduation from English /level B2/ and even I were really stressed out about it, they told me that my answer was one of the best they heard. It made me really happy and it motivated me to use my potential to make my articles available not only for Czech and Slovak readers, but worldwide. So - welcome to my first bilingual article :) Today I would like to tell you about my favorite Clear Proof skin care collection from Mary Kay which I've been using for a few months. This collection contains 5 products for acne/prone skin - clarifying cleanser, deep-cleansing charcoal mask, oil-free moisturizer, pore-purifying serum and spot solution. Because my skin is now almost healed and looks much better, I am using only 3 products from this collection and I am not using the serum + spot solution anymore. But you can read about those products in my -article about previous collection-.

Veľmi dlho som sa pohrávala s myšlienkou písať svoj blog v anglickom jazyku, aj napriek tomu že svoj rodný jazyk mám veľmi rada. Pred niekoľkými týždňami som sa však ocitla na maturite z anglického jazyka /úroveň B2/ a aj napriek tomu že som bola v enormnom strese, moju odpoveď označili za jednu z najlepších ktoré počuli. To ma potešilo a nakoplo k tomu, aby som využila svoj potenciál a sprístupnila články nie len čechom a slovákom, ale aj celému svetu. Čiže - vitajte pri oficiálne prvom, dvojjazyčnom článku :) Dnes by som vám rada napísala o mojej obľúbenej Clear Proof starostlivosti o pleť od značky Mary Kay, ktorú používam už nejaký ten čas. Táto kolekcia obsahuje dokopy 5 produktov pre problematickú pleť - čistiaci gél, hĺbkovo čistiacu masku s uhlím, hydratačný krém bez oleja, čistiace sérum na póry a tzv. "SOS" lokálny gél na akné. Vzhľadom na to že sa moja pleť za posledné mesiace viditeľne zlepšila, z tejto kolekcie používam iba 3 produkty a sérum + lokálny gél už nepoužívam. O tom aké mali tieto produkty účinky ešte v predošlej kolekcii si môžete prečítať v - tomto článku -.


First product I am gonna show you today is this clarifying cleanser without which I can't imagine my normal day and night. However, it seems like it didn't changed in comparison with the previous collection. I was not looking at the ingredients, but it's consistency, scent and the effect remained the same. It contains the salicylic acid and together with botanicals it fights the blemishes and helps prevent future breakouts. I have nothing to do but agree. The product works great, if you use it regularly. Currently, it's only intensive acne-fighting product in my skin care routine and my skin is really clean and fresh after using it. Even when my skin hates gel cleansing products and my skin gets dry and irritated, this works really great for me. It's suitable even for sensitive skin.

Prvým produktom ktorý vám dnes ukážem je čistiaci gél, bez ktorého si nedokážem predstaviť svoj bežný deň /a ani noc/. Zdá sa mi však, že oproti predošlej kolekcii sa vôbec nezmenil. Zloženie som nesledovala, no konzistenciu, vôňu, a účinok má úplne rovnaký. Obsahuje kyselinu salycilovú a spolu s bylinnými extraktmi má za úlohu bojovať s vyrážkami a predchádzať vzniku nových. Mne neostáva nič iné než súhlasiť. Produkt funguje výborne, pokiaľ ho používate pravidelne. Momentálne je to u mňa jedinný každodenný produkt ktorý intenzívne bojuje proti nedokonalostiam, a moja pleť je po ňom čistá a svieža. Aj napriek tomu že moja pleť takéto čistiace gély veľmi v láske nemá a začne sa sušiť, tento jej absolútne nevadí - je totižto vhodný aj na citlivú pleť. 


After I use my cleanser, every third day I also use a deep-cleansing charcoal mask. You can saw this mask in my article about my spring favorites, where it deserved it's honorable place. From the Clear Proof collection it's officially the first product I've tried. Right from the beginning I totally fell in love with it's mint scent, which is really calming. Even when Mary Kay is not a natural cosmetics brand, this scent looks really natural and I don't feel a piece of chemicals in it. Another great benefit is that it doesn't falls down like other charcoal masks usually do. But the best thing about this mask is it's effect! After I apply this mask to my skin, I leave it to work for about 15 minutes and then I wash it off with konjac sponge. As soon as I remove the mask, I notice that my pores are much cleaner and my imperfections are losing strength.

Po použítí gélu u mňa každý tretí deň nasleduje aj použitie hĺbkovo čistiacej masky s uhlím. Masku ste mohli nájsť aj v článku o mojich jarných obľúbencoch, kde si zaslúžila svoje čestné miesto. Z kolekcie Clear Proof je to taktiež aj oficiálne prvá novinka, ktorú som testovala. Hneď na začiatok ma zaujala jej mätová vôňa, ktorá podľa mňa pôsobí veľmi upokojujúco. Aj napriek tomu že Mary Kay nepatrí medzi prírodné značky, vonia skutočne prírodne a necítim v nej ani kúsok chémie. Ďalšou skvelou výhodou je že neopadáva - ako to majú ostatné masky s uhlím zvyčajne vo zvyku. No čo sa týka jej účinku, ten je na nej najlepší! Po tom čo ju nanesiem na pleť nechám ju pôsobiť približne 15 minút a následne ju zmývam konjac hubkou. Hneď ako z pleti masku úplne odstránim, všímam si že moje póry sú čisté a stiahnuté a prípadné nedokonalosti ako napríklad vyrážky ako keby strácali na sile. 


And in the end of my skin care routine, I like to hydrate my skin with the second new product from Clear Proof collection - oil-free moisturizer. I hate the feeling of oily skin so I changed my usual face cream for thermal water spray, but it's hydration was not as strong as I needed. The scent of this cream is very pleasant and light, consistency is very light, too. After I apply this cream to my face it immediately soaks into my skin and it leaves my skin looks nice and hydrated.

Na záver svoju pleť vždy rada hydratujem, k čomu mi slúži druhá novinka - hydratačný krém bez oleja. Keďže neznášam pocit mastnej pleti s obľubou som používala hlavne termálne vody v spreji, no ich hydratácia nebola až taká silná, ako by som potrebovala. Vôňa krému je taktiež veľmi príjemná a jemná, konzistencia je veľmi ľahká. Po nanesení na pleť do nej takmer okamžite vsiakne a zanecháva ju peknú a hydratovanú. 


Do you know this collection? Would you love to try it?
Poznáte túto kolekciu? Zaujala vás?

18 komentárov:

 1. Nedávno som na radu Clearproof takisto písala recenziu :) aj keď nie úplne vo všetkom sa asi zhodneme, s celkového hľadiska som s ňou takisto veľmi spokojná :)

  Cosmeticsthingsandother.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Niečo som myslím zaregistrovala, no nie som si istá, určite su ju však prečítam :) Ja som taktiež veľmi spokojná, najmä s tou maskou :) Tá je u mňa úplný #skinlifesaver :)

   Odstrániť
 2. Najviac ma zaujala maska a čistiaci gél, tie vyzerajú nielen kvalitne ale aj účinne. ;)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tá maska zaujala aj mňa, rada by som ju niekedy vyskúšala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je fakt skvelá, ak budeš mať príležitosť určite ju využi :)

   Odstrániť
 4. Jestli ti to jde a jsi šikovná, tak určitě piš takhle ve dvou verzích. Je to dost zajímavé a hlavně když se někdo chce zlepšit v angličtině, tak si to může přečíst v té verzi a když nebude něco vědět, tak přejde na slovenštinu.
  A teď ke článku. Produkty neznám, ale moc se mi líbí ta maska :)

  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada že to vnímaš pozitívne :) Za mňa je práve maska najlepšia :)

   Odstrániť
 5. Už jsem tuto řadu na internetu zaregistrovala a zaujala mě tam čistící maska s uhlím. Občas se mi na nose udělají černé tečky a tak vždy hledám něco, čím je vytáhnout. Zkoušela jsem nalepovací pásky, ale ty mi vůbec nepomáhají :-) maska je maska...
  All my cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nejaké nalepovacie pásiky by som rada vyskúšala aj ja :D Ale tiež sa bojím že nebudú pomáhať :D No počula som niečo o používaní minerálky na čierne bodky ale ešte som si to dopodrobna nevyskúšala :D

   Odstrániť
 6. They look great! I should give it a try! Thanks for sharing!

  http://violettedaily.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mary Kay moc nemusím, ale tyto produkty vypadají dobře :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja osobne mám Mary Kay rada, síce nie všetky produkty na 100% no tieto jednoznačne patria medzi moje obľúbené :)

   Odstrániť
 8. Vyskúšať značku Mary Kay ma láka už pomerne dosť dlho. A to taktiež hlavne vďaka tebe ♥

  OdpovedaťOdstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.