MARY KAY | NEW PRODUCTS FOR SUMMER 2018Aj keď to vonku veľmi letne momentálne nevyzerá - v Košiciach je pomerne zima a prší, rozhodla som sa leto si aspoň trošku pripomenúť farebnými letnými novinkami značky Mary Kay. Ako každý rok - aj tento sme boli vybavení kvalitnou SPF ochranou, samoopaľovákmi či bronzermi. Tentokrát sme však mali možnosť zvoliť si novinky sami, a nebolo každému zasielané to isté, ako býva zvykom. Ktoré produkty som si teda zvolila ja a ako som s nimi spokojná?


Na slnku síce trávim veľa času, no patrím medzi ľudí ktorí sa na slnku nedokážu vyslovene opaľovať. Rýchlo sa začnem nudiť, nebaví ma to a preto radšej volím samoopaľovacie prípravky. Zvyčajne sa večer natriem, nechám ho uschnúť a ráno sa budím s krásnym opálením. Mágia, že? No predsa len je jedna vec, ktorá mi veľmi vadí - typický smrad samoopaľovacích prípravkov. Nájsť taký, čo nesmrdí je zázrak.

Tento som si vybrala na odporúčanie známej, ktorá ho používa už nejaký čas. Je jemnejší, tvrá dlhšie kým sa pokožka opáli, no je krásne hydratačný a má príjemnú kokosovú vôňu. Dokonalé hnedé opálenie s ním síce nemáte za noc, ale až po 3-4 dňoch, no mne sa osvedčilo ho používať a počkať si. Taktiež nefarbí svetlé oblečenie, obliečky, a vymýva sa postupne, čiže neostanete s oranžovými fľakmi po celom tele.


K opálenému telu neodmysliteľne patrí aj opálená tvár, no čo sa tej týka - neopaľujem ju a ani nepoužívam samoopaľovacie prípravky. Snažím sa chrániť ju pred slnkom maximálne ako sa dá, a samoopaľováky mojej mastnej pleti jednoducho nevyhovujú - mastí sa po nich ešte viac + ako bonus sa vyhádžem. Preto volím jemnejšiu variantu v podobe bronzeru. Kedysi dávno som mala klasický bronzer (a zároveň môj prvý) práve od Mary Kay, vďaka čomu som si tento zázrak zamilovala a odvtedy ho pravidelne používam. Tvári dodá krajší a chudší look, zvýratní lícne kosti a celkovo pleť vyzerá zdravšie.

Tento bronzujúci púder v odtieni Chiffon mi príde ako verná kópia môjho milovaného bronzeru, vo veľkom balení ktoré tak skoro nespotrebujem. Viete ho použiť aj ako očný tieň, prípadne rozjasňovač. Má krásnu prirodzenú farbu s veľmi jemnými trblietkami, ľahko sa s ním pracuje. K nemu som si vybrala taktiež aj ružový rozjasňovač v odtieni Pearls, ktorý sa dá použiť taktiež ako očný tieň a jemná lícenka.


Trvácnosť make-upu počas vysokých letných horúčav je zvyčajne minimálna - no dá sa tomu zabrániť a výdrž make-upu krásne predĺžiť. U mňa funguje použitie podkladovej bázy, a fixačného spreju. Tento od Mary Kay je aktuálne mojim TOP produktom, pretože má veľmi jemný rozprašovač a praktickú fľaštičku. Jeho účinok však našťastie jemný nie je - dokonale zafixuje a zmatní pleť až na niekoľko hodín (pri 2 vrstvách ktoré používam ja, pri viacerých bude chrániť ešte lepšie). Fixačný sprej patrí taktiež medzi produkty, na ktoré nedám dopustiť a prakticky bez nich nevyjdem z domu. Mám aj taký menší life hack - v horúčavách ho skladujem niekoľko hodín v chladničke, pleť následne okrem zafixovania aj krásne osvieži.

S článkom som si dala načas, no som toho názoru že radšej produkty poriadne otestujem a následne poskytnem úprimný názor, ako dostať nejaký produkt a už aj písať recenziu ktorá by sa recenziou ani nazývať nemala :) Skôr prvými dojmami. Doma mám už aj jesenné novinky a tie sú ešte voňavejšie a farebnejšie, máte sa na čo tešiť! Ako sa vám letné novinky tejto značky páčia?

6 komentárov:

 1. Ahoj :) máš fajn blog :) pozývam ťa aj na svoj :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hodně se mi líbí design rozjasňovače a bronzeru a taky jejich odstíny. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. absolútne súhlasím s tým, že fixačný spej je TOP produkt, veľmi rada ho používam a hlavne tento <3

  OdpovedaťOdstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.