YVES ROCHER | ANTI-POLLUTION DETOXING HAIR CARE


Po tom, čo som si vlasy úplne odpálila peroxidom som okamžite nasadila "silikónovú kúru" - veď, ten silikón ich aspoň obalí, zlepí a budú vyzerať zdravo. Teda - aspoň to mi v tej dobe chodilo po rozume. Pravda bola taká, že čím viac silikónových nánosov sa na mojich vlasoch objavilo, tým horšie vyzerali. Preto som sa rozhodla úplne ich vysadiť a vyskúšať novú detoxikačnú vlasovú sadu značky Yves Rocher, ktorú ste si u mnohých blogeriek určite všimli. Celá kolekcia pozostáva z vlasového peelingu, šampónu, kondicionéra a oleja, všetko je bez obsahu SLS/SLES, silikónov a parabénov. Ako táto vlasová kolekcia zapôsobila na mňa, a či vôbec pomohla mojim vlasom sa dočítate v tomto článku.


Prvým krokom v tejto kolekcii nie je nič iné ako vlasový peeling. Ten sa nanáša na vlhké vlasy a zbavuje ich nečistôt, silikónových nánosov a pokožku odumretých buniek. Nakoľko má hrubšie peelingové zrná je veľmi jemný a šetrný, no svoju prácu splní dokonale. Ja si ho zvyknem na vlasoch nechávať zo začiatku ako "masku", aby nánosy chémie "vyžrala". Pri pravidelnom používaní som okrem krajších vlasov zaznamenala aj to, že sa mi konečne obnovil ich rast a rastú pomerne rýchlo.


Šampón a kondicionér majú typické YR balenie v zelenej farbe, ktoré je recyklovateľné. Vôňa týchto prípravkov je veľmi svieža a taktiež napomáhajú vynikajúcemu detoxu. Šampón je hĺbkovo čistiaci a moje vlasy sú po ňom ľahučké a nadýchané, a to aj po použití kondicionéru. Kondicionér na vlasoch vytvára ochrannú vrstvu ktorá ich chráni pred voľnými radikálmi a znečistením. Pri používaní týchto produktov si moje rýchlo mastiace vlasy nemusím umývať aj týždeň - ich mastenie sa až o toľko zredukovalo. 


Kondicionér však nepoužívam vždy, po každom umytí - striedam ho s vlasovým octom. Produkty sa popravde ani spolu používať nesmú, ich účinok by sa totiž stratil. Po použití vlasového octu ktorý vlasy nádherne osvieži a dodá im objem. 

Tieto produkty boli prvým bezsilikónovým krokom k vlasovej starostlivosti po dlhej dobe, a s výsledkami som konečne spokojná. Končeky vlasov - keďže sú zničené pôsobia trochu suchšie no sú v omnoho lepšom stave ako pri používaní silikónov a čo sa týka vlasov - opäť mi začali rásť, sú zdravé, lesklé, silné a nemusím sa za ne hanbiť (a taktiež nemusím zvažovať návštevu kaderníčky).

Máte skúsenosť s touto vlasovou starostlivosťou?

6 komentárov:

 1. Zkušenost s touhle řadou nemám, ale zní to docela dobře.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Od Yves Rocher som stále ešte nič nevyskúšala - a hoci som si vlasy zatiaľ ešte nikdy nefarbila a ani nemám pocit, že by boli veľmi poškodené, zaujal ma peeling, lebo možno sa mne zdá, že sú moje vlasy v pohode, nemusí to byť úplná pravda a malá pomoc nikdy nezaškodí :D Vďaka za tip! ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "ČIERNA OVCA BY MYLO"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to máš super! :D Ja som si ich dosť dlho farbila, a teraz aj tak vyzerajú :D

   Odstrániť
 3. Tieto produkty sa chystám vyskúšať. Pokukujem po nich už dlhšie.

  Suesanqa

  OdpovedaťOdstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.