PRETTY by FLORMAR


Poznáte značku Flormar? Priznám sa, ja som o nej dosť dlho nepočula a vyskúšala som si ju až keď sa u mňa doma objavil tento skvelý balíček plný produktov na ktoré Vám dnes napíšem recenziu. Jedná sa o talianskú značku založenú v roku 1970 v Miláne. Zameriava sa na kvalitnú dekoratívnu kozmetiku, ktorú obohacuje o prírodné extrakty, esenciálne oleje, vitamíny a minerálne látky, ktoré napomáhajú udržiavať pleť prirodzene krásnu a zdravú. Nájsť ju môžete napríklad v drogériách Teta.


Ako prvou začnem podkladovou bázou, keďže ňou vždy začínam aj pri líčení. Úplne ma dostala svojim roztomilým ružovým balením, nakoľko ja takéto minimalistické pastelové vecičky vyhľadávam. Na tvári pôsobí veľmi príjemne - ako ľahký hydratačný krém, čiže odporúčam ju používať aj ľuďom s citlivou pleťou alebo teraz v chladnom počasí. Pleť síce nezmatňuje a po pár hodinách sa začne lesknúť, no výdrž make-upu krásne predĺži.


Korektory sú tiež mojou srdcovkou, najmä v poslednej dobe kedy sa veľmi nelíčim. Korektor však nevynechám, ak sa náhodou objaví nejaká nedokonalosť. Tento of flormaru má všetky vlastnosti ktoré má ideálny korektor podľa mňa mať - úžasne kryje, je matnejší a má skvelú výdrž. Čo mi však vadí je jeho odtieň ktorý mi nesadol - je na mňa veľmi oranžový.


Lícenka spojená s bronzerom mi naopak farebne sadla dokonale. Majú chladný podtón a prirodzenú farbu, čiže pracovať s nimi je jedna radosť. Niekedy som lícenku vôbec nenosila, no jemný odtieň tejto sa mi natoľko zapáčil že si ju občas nanesiem. Čo ešte musím pochváliť, je jej výdrž a rozkošné balenie.


Kompaktný púder som nepoužívala už riadne dlho - zvyčajne mi nevyhovoval. Jediný ktorý mi ako-tak sadol bol ten od Rimmelu, ale aj na ten som zanevrela kvôli zloženiu. Tento mi ho pripomína čo sa týka zmatnenia, v tom je skvelý. No chýba mi ten prirodzený efekt akopri práškových a ďalšia vec ktorá mi prekáža je opäť odtieň, na mojej tvári pôsobí veľmi oranžovo. Proste, kompaktný púder je ako android a práškový ako iPhone. Ak si raz kúpite iPhone, už nikdy sa k Androidu nebudete chcieť vrátiť.


Očné tiene v odtieni Earthy Naturals som si okamžite zamilovala! Majú moju obľúbenú "krémovejšiu" konzistenciu, extra silnú pigmentáciu a ľahko sa s nimi pracuje. Môžem úprimne prehlásiť, že zatiaľ to sú najlepšie drogérkové očné tiene aké som kedy skúšala, a že ich bolo veľa.


O riasenke som vedela že bude skvelá hneď ako som si všimla jej kefku. Má ju totiž to totožnú s mojou milovanou Sexy Pulp od Yves Rocher. Malý rozdiel tam však je - v cene, a taktiež aj prirodzenejšom efekte.


Matné rúže sú mojim najobľúbenejším produktom na svete, preto ma veľmi potešilo keď som si jeden našla aj od Flormaru. Jeho farba je veľmi veselá, koralová a extra vhodná na slnečné letné dni. Čo sa týka konzistencie, je trochu tekutejší, ale okamžite zmatnie a pery nevysušuje.

Ako sa Vám tieto produkty páčia?

4 komentáre:

 1. Veľmi sa mi páčia pútavé obaly tejto kozmetiky, avšak zatiaľ som od Flormar nič neskúšala. Inak moc pekná recenzia Moni :).

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Matné rúče, bronzer a lícenka v jednom a tiene na oči :O Ja som sa zamilovala do každého z nich. Už som čosi o tejto značke počula ale nikdy som ju neskúšala.
  Recenzie-Kozmetiky

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nevedno prečo, no u mňa jednoducho zanecháva taký lacný dojem ako značky v Teta drogérii typu "Bell" :D No neviem, možno zmením predsudky keď niečo vyskúšam

  OdpovedaťOdstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.