183 DAYS by TrendIT Up | GOSSIP & DAZZLE PALETTES


DM značka 183 DAYS by TrendIt UP pred niekoľkými mesiacmi okolo seba urobila poriadny "boom". Prišla na trh s trendy kúskami, ktorými sa inšpirovala u svetových beauty guru, a myslím, že sa jej to celkom podarilo. Istý čas bola v predajniach úplne vypredaná, a niektoré kúsky som zháňala veruže dlho - ale podarilo sa. V dnešnej recenzii vám rozpoviem čo-to o dvoch paletách očných tieňov, ktorým som nedokázala odolať a musela som ich mať. Okrem nich som si pod stromčekom našla aj fixačný púder v odtieni Porcelain, ktorý možno spomeniem v inom článku (no som s ním maximálne spokojná). Ako teda obstáli paletky?


Prvá paletka ktorú sa mi podarilo uloviť bola DAZZLE. Zvyčajne nad očnými tieňmi z drogérie kvôli povestnej nanič kvalite ani nepremýšľam, no ona si ma získala. Hneď na začiatok ma zaujala luxusným dizajnom krabičky, ktorú rozžiaruje glitrový nápis. Veď povedzte sami - nie je dokonalá? Vo vnútri skrýva 2 matné a 6 metalických tieňov ktoré sú dokonale skombinované, a zrkadielko - vďaka čomu je vhodná aj na cestovanie. Veľmi oceňujem aj to, že sa s ňou fakt vyhrali, a každý tieň má vlastný názov vytlačený aj na krabičke, nie len na nejakej priloženej priehľadnej fólii.


Ak ide o jednotlivé očné tiene, začaly by som teda mojim názorom na tie metalické. V palete ich nájdete 6, a nesú nasledovné názvy
 • Snowflake - výrazný, fialový metalický očný tieň
 • Burnt Flower - metalický očný tieň medenej farby
 • Rose Gold - jemný, svetloružový metalický očný tieň s nádychom bieleho zlata
 • Emerald - tmavozelený metalický očný tieň so sivomodrým nádychom
 • Fling - metalický očný tieň tmavšej zlatistej farby
 • Icicle - tmavosivý metalický očný tieň
Na to že sa jedná o značku z drogérie, sú naozaj silne pigmentované, neprášia sa a ľahko sa s nimi pracuje. Skúšala som ich s podkladovou bázou a aj bez nej, v oboch prípadoch majú skvelú výdrž. Dlho určite vydržia aj v samotnej palete, nakoľko ich stačí používať vo veľmi malom množstve. Ja osobne som si ich veľmi obľúbila a častokrát s nimi obohacujem svoj každodenný look. Čo sa týka matných tieňov, tie sa tam nachádzajú iba dva - 
 • Magic - matný očný tieň bielej farby
 • Spell - matný očný tieň čiernej farby
Tie sú pigmentované podstatne menej, bez bázy by som si na ne asi ani netrúfla. Ďalšia vec ktorú by som im vytkla je to, že sú veľmi prašné - preto ich používam čo najmenej. Fungovať sa s nimi dá, ale poznám aj lepšie.. celkovo však túto paletku hodnotím veľmi pozitívne a jej kúpu absolútne neľutujem - skôr by som ľutovala ak by sa mi ju nepodarilo zohnať, preto - kupujte, pokiaľ môžte  - značka 183 DAYS totiž to každých 183 dní kompletne mení celý svoj sortiment.


Keď už som si tak veľmi obľúbila predošlú, nemohla som ju v šuflíku nechať samú a dokúpila som si aj paletku GOSSIP. Dizajnovo takmer identická s jej "predchodkyňou" - až na farbu glitrov a jeden podstatný rozdiel - obsahuje 6 matných tieňov a iba 2 metalické. Priznám sa, že kvôli prášivosti tých matných z predošlej palety som sa trochu bála si ju kúpiť, no myslím že 8 eur nie je až taká horibilná suma za tiene. Čo sa týka matných, nachádzajú sa tam tiene
 • Sugar Bowl - matný oranžový tieň
 • Skinny Dip - jemný telový matný tieň
 • Luck - žltý matný tieň s jemným nádychom zelenej
 • Free Ride - matný tieň tehlovej farby
 • Candy Time - červenkastý matný tieň
 • Party Goals - tmavomodrý matný tieň s modrým nádychom


Aj keď som sa jej popravde trochu obávala, musím uznať že pigmentácia tieňov je pomerne dobrá. Sú čosi suchšie, mierne prášia, no konečný výsledok na očiach je skvelý. Odporúčam ich samozrejme používať s dobrou podkladovou bázou. Veľmi sa mi páči aj výber netypických odtieňov, ktoré sú sice zaujímavé a výraznejšie, no stále môžu pôsobiť prirodzene, pokiaľ ich správne skombinujete. Zvyšné dva tiene

 • Lowlights - strieborný metalický tieň
 • Hightlights - zlatistý metalický tieň
sú svojou konzistenciou a veľmi intenzívnou pigmentáciou totožné s predošlou paletkou. Nemôžem im absolútne nič vytknúť. Aj keď nie som nadšencom paliet z drogérií, ako som už vyššie spomenula - musím uznať že tieto 183 DAYS ma skutočne uchvátili a už sa teším na najnovšiu kolekciu (z ktorej určite niektoré kúsky nevynechám).

Skúšali ste niečo od značky 183 DAYS?

5 komentárov:

 1. tak to naozaj obdivujem, ako si dokázala takto nafotiť tiene z Gossip paletky :D ja som s nimi robila líčenie na blog, a pigmentácia bola veľmi slabučká, nebolo vidno prechod farieb, všetky splývali a jediné "použiteľné" boli tie 2 trblietavé :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja tiene zvyčajne fotím s primerom, používam Primer Potion od Urban Decay.. ten vytiahne z každého maximum :)

   Odstrániť
 2. naozaj pekné tiene, škoda že sa s takými nelíčim, vyzerajú super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Na tieto paletky a celkovo značku som počula samé zmiešané recenzie, tak si asi konečne niečo kúpim a sama sa presvedčím o tom, či mi sadnú :) Snáď to stihnem kým zmenia sortiment :D :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť

I am really thankful for every comment! ♥
Have a nice day.